facebook

Firma LITBUD
tel. 606-79-79-37
litbud@interia.pl

Posiadamy:
- koparko ładowarkę,
- mikrokoparkę.

Oferujemy transport:
- kruszywa,
- piasku,
- ziemi,
- gruzu,
- itp.

Kraków i okolice

Wylewki maszynowe LitBud Kraków

Wylewki maszynowe to, obok tynków maszynowych, metoda pozwalająca na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki wylewkom maszynowym nie potrzebne jest późniejsze stosowanie mas wyrównawczych i wylewek samopoziomujących. Pozwala ona również na osiągnięcie wyższej jakości wykonania niż w przypadku metody tradycyjnej.

Aby prawidłowo wykonać wylewkę maszynową, zaczynamy od laserowania podłoża i naniesienia poziomu. Przy pomocy niwelatora wykonujemy pomiar podłoża i sprawdzamy stopień krzywizny. Poziom posadzki ustalamy odnosząc się do okien balkonowych, futryn, schodów oraz krzywizn podłoża.

Następnie przygotowujemy podłoże pod wylewkę. Musi być ono odpowiednio zaizolowane, w tym celu układamy folie izolacyjną, styropian (na zakładkę) i druga warstwę folii, chroniącej izolację termiczną przed zawilgoceniem. Wszelkie puste przestrzenie w styropianie wypełniamy np. podsypką z piasku.

Na wierzchnią warstwę folii (wywiniętej na ścianę w celu izolacji jej od betonu) wylewki wylewamy metodą półsuchą, trzymając się poziomu ustalonego przy laserowaniu. Przy ścianach tworzymy tzw. Pasy, które są wyznacznikiem poziomu i przy pomocy poziomic ściągamy beton do pasów, dzięki czemu uzyskujemy idealnie prosta powierzchnię. Następnie w celu wzmocnienia wylewki zacieramy ja mechanicznie, po tym zabiegu staje się ona gładka i uzyskuje bardzo niską ścieralność.

Na koniec wraz z zacieraniem, gdy beton jest jeszcze miękki, wykonujemy dylatację wylewki w każdym przejściu pomiędzy pomieszczeniami.

Jeżeli chcieli by Państwo dowiedzieć się więcej na temat tej metody, zapraszamy do kontaktu.Posted by LIT BUD on 26 listopad 2014