facebook

Firma LITBUD
tel. 606-79-79-37
litbud@interia.pl

Posiadamy:
- koparko ładowarkę,
- mikrokoparkę.

Oferujemy transport:
- kruszywa,
- piasku,
- ziemi,
- gruzu,
- itp.

Kraków i okolice

Tynki maszynowe LitBud Kraków

W swojej ofercie firma Litbud posiada również wykonywanie tynków maszynowych, które są coraz częściej wybierana metodą, powoli wypierająca tynkowanie tradycyjne. Nowoczesna technologia kładzenia tynków maszynowych pozwala na zaoszczędzenie czasu, a także kosztów, dzięki większej wydajności w porównaniu do tynków tradycyjnych. Zachęcamy do rozważenia wyboru tej metody, która jest szczególnie korzystna przy pracach na dużą skalę.

Na co dzień używamy tynków firmy Knauf: gipsowych, cementowo-wapiennych, a na życzenie klienta również innych. Aby tynk maszynowy został prawidłowo położony, jego podłoże mysi być czyste, zwarte, nośne i odtłuszczone, jak również wolne od wszelkich pozostałości farb czy luźnych ziarenek tynku czy piasku. Należy również pamiętać o prawidłowym antykorozyjnym zabezpieczeniu części stalowych oraz zagruntowaniu powierzchni tynkowanej odpowiednią emulsją gruntującą.

Z racji tego, że maszynowe nakładanie tynku odbywa się szybko, musi on charakteryzować się odpowiednio długim czasem wiązania potrzebnym na wyrównanie i wygładzenie – czas właściwy to około czterech godzin.

Po kilku-kilkunastu minutach od nałożenia tynku powinno nastąpić wstępne wyrównanie tynku za pomocą łaty „H”. Następnie po 30-60 minutach płaszczyznę tynku wyrównuje się za pomocą łaty „trapezowej” do uzyskania całkowitej jego równości. Do 30 minut po tej czynności powinno nastąpić wstępne gładzenie przy użyciu szpachli ze stali nierdzewnej. Następnie powierzchnia poddawana zostaje poddana gąbkowaniu, mającemu na celu „wyciągnięcie” z tynku mleczka gipsowego niezbędnego do ostatecznego wygładzenia tynku. Ostatnie gładzenie wykonywane jest do 30 minut po gąbkowaniu, przy użyciu szpachli ze stali nierdzewnej.Posted by LIT BUD on 6 listopad 2014